Informace o viru COVID-19

V souvislosti se zdravotní krizí spojenou s šířením viru COVID-19 je hlavním zájmem skupiny Servier zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců, což je absolutní prioritou. Jsme si také vědomi naší odpovědnosti jako farmaceutická společnost zajišťovat, aby naše léky byly pacientům stále k dispozici.

Od ledna byla ustanovena krizová jednotka skupiny Servier, která se věnuje sledování situace a jejímu vývoji. Všechna naše rozhodnutí zohledňují směrnice místních zdravotnických orgánů a vlád každé země, ve které skupina působí.

Bylo rozhodnuto, že zavedení práce z domova (Home office) by mělo být rozšířeno v rámci společnosti a je povinné v zemích, kde jsou zavedena ochranná opatření.

Byla přijata specifická opatření k pokračování činností v našich výrobních, výzkumných a vývojových pracovištích při současném dodržování zdravotních a bezpečnostních podmínek zaměstnanců, jejichž přítomnost je nezbytná pro kontinuitu činností.

Vzhledem k situaci v České republice a v souladu se směrnicemi Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR, Servier s.r.o. přijala následující opatření:

  • Většina našich zaměstnanců pracuje vzdáleně, aby se minimalizovala případná rizika;
  • Odkládáme všechny naplánované vzdělávací akce;
  • Zastavujeme osobní návštěvy lékařů a lékárníků.

Sledujeme situaci a přijímáme veškerá nezbytná opatření k ochraně zdraví a bezpečnosti našich zaměstnanců, našich partnerů, zdravotnických pracovníků, jejich pacientů a české populace obecně.

Všechna tato opatření jsou v platnosti až do dalšího oznámení. Mohou být upravena podle situace a v souladu s nařízeními příslušných orgánů.

Naše skupina je tedy plně mobilizována, aby se zapojila do boje proti šíření viru COVID-19 a zároveň zajišťovala v nejvyšší možné míře výrobu a dostupnost našich léků pro pacienty.

Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat prohlížeč nyní